Ana içeriğe atla

Kafaları Dağıtmaya Geldik


Merhabalar, bu yazıyı bitirdikten sonra en alta koymuş olduğum videoyu tam ekran yapıp arkanıza yaslanıp dinlemenizi tavsiye ederim. :)&nbs>

Erdem Birgül kimdir? Ben de daha yeni keşfettim ama farklı bir şarkıyla. Hemen araştırmaya koyuldum. Youtube Kanalına(TIKLA) girdim hemen. Şarkılarını dinlerken daha çok sevdim ve daha çok dinledim. En son bu eseri bulana kadar. Bana huzur ve sakinlik verdi. Belki okuyanların arasında elektro gitar sevmeyenler vardır. Zevkler ve renkler tartışılmaz (Tartışılır ama konu o değil).  Şimdi gelelim sorunun cevabına;

Kendisi Bursa'da doğmuş ve büyümüş bir abimiz. Kendi çabaları ile akustik gitar öğrenmiş. Lise yıllarında ise kendi grubunu kurmuş. Üniversite hayatını dereceyle müzik eğitmeni olarak bitirmiş birde. Daha sonraları çeşitli gruplarla çalışmış ve çeşitli şarkılar çıkarmıştır. Şimdi ise İstanbul'da müzik eğitmenliğine devam ediyor.  Müzik hayatında başarılar dilerken ufaktan müziğe başlayalım. Keyifli dinlemeler efendim.

Not: Videoyu izlerken dinlemek daha bi keyifli oluyor o yüzden tam ekranda ısrarcıyım. 
Yorumlar

 1. Gitar dinlemeyi severim :) Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım hoşunuza gitmiştir. Gerçi müziği ben yapmadım ama :) Ben teşekkür ederim yorum için.

   Sil
 2. iyi günler, blogunuza yeni geldim ve oldukça beğendim. Bana da beklerim.Başarılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim beğenmenize sevindim. En yakın zamanda bende uğrayacağım.

   Sil
 3. Nefisss. Ben enstrümantal müzikleri gözlerim kapalı dinlemeyi daha çok seviyorum.Sanki bir film müziği gibi gelmişti bana.Bence Sonundaki siren sesleri de tamamladı bu duygumu.Şiirlerinle de daha bir tatlandı ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende o kadar çok dinleyip izlemişim ki gözlerim kapalı dinlediğimde kafamın içinde videoyu izlediğimi fark ettim... :) Çok teşekkür ederim.

   Sil
 4. Ben önce müziği açtım ve yazını müzik eşliğinde okudum. Hatta bu yorumu yazarken hala dinliyorum 😊. Bu arada bütün yorumları da okudum. Gitarın her türlüsünü çok severim. Çok teşekkürler bu güzel müzik ve yazı için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim. Sizin gibi bende gitarın her türlüsünü severim ve dinlerim. Ama gitarist ve müzik seçerim.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aşk Farkettirmeden Yakar.

İnsani Düşünceler

Açgözlü  insanların zirve yaptığı bir dönemden yazıyorum bu satırları.  Biraz inat ediyor ve sabrediyorum ama kırılmıyor da değilim.  Suçlar ise tavan yapmış dünyanın her köşesinde.  Köşe kapmaca oynuyorlar desem, yaptıkları o kadar masum değil. En son düşüncelerimin arasında gelir yalnız olmak. İntihar ile sınanan bedenler arasında yerimi alırım. O zaman, ölümle noktalarım yalnızlığı. Ama vazgeçecek değilim ya en sevdiklerimden. Zaten en sonunda gerçekleşmeyecek mi bu gerçek? Belki o zaman elim kolum bağlı yükselirim.

Vahşi Yaşam Belgeseli

Dünya sakin bir hayatını sürdürüyor her zamanki gibi. Göğe uzanan ağaçların arasından gelen kuş sesleri tamamlıyor sakinliği. Az ileride karnını doyurmak için aslan avını kovalıyor. Bir taraftan ciğerlerine temiz hava giriyor. Sistem çok güzel bir şekilde oturmuş.

İnsan Nasıl Bir Varlık?

Aynı Sen?

Klasik düşünceler sapağındayım. Aklımda, hep aynı sen. Gökyüzüne uzanan yalnızlar durağındayım. Yıldızlar ise çok parlak, aynı sen.
Elimde eski bir gitar. Vururum tellerine ve bir güzel dinlerim. O ses varya beni benden alan. Aynı sen.
Otobüsler gelir gider. Kimisi ise durmadan gider. Kimiside durur ben binmem. Seni beklerim öylece. Çünkü karşımda gördüğüm aynı sen.
Şiirler yazarım durmadan, yorulmadan. Sonra yırtar atarım. Sahipsiz taşları toplarım yoldan. Sahiplenirim onlara, koyarım baş ucuma.
Neyse ben uyuyorum artık. Evet, biraz erken biliyorum. Kıvrılıyorum şöyle bir köşeye. Rüyamda gördüğüm ise aynı sen...