Ana içeriğe atla

Eskisi Gibi Olmazmış

Bu sefer ki çok farklıydı
Kara bulutların gölgesinde yapayalnız oldum
Bana iyi gelenleri önce ben kovdum.
Sonra teker teker geri istedim.

Hayat ise eskisi gibi samimi değildi bu sefer.
Neden mi?
Çünkü benim yağmurda ıslanan yüreğim hala kurumadı.
Nemi ise gözlerime dolandı....Ve son olarak ise; "Bugün yok ki yarın olsun. Düşünme, kaybolursun."  (Şarkıdan)

Yorumlar

 1. Biraz daha uzatsan , Çünkü o yetenek var sende uğur .

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim. Aslında sıkıntım orda. Bazen uzun uzun yazabiliyorum ama genelde 2 dörtlük şeklinde yazabiliyorum. Gerisi gelmiyor. Tıkanıyorum, ben de bu şekilde bırakyorum. Yetenekli gördüğünüz için ayrıca teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Acılar Acılar Silinsin Nemi Gözlerin Aydınlık sabahlara uyanılsın :) Farkındayım canım Şiiri Katlettim :) Muzurluk olsun Dürüst cevap veriyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katletme olayı yok. Hoş oldu, güzel oldu. Teşekkür ederim. :)

   Sil
 4. Uğur. Çok güzel bu şiir. Yaz lütfen. Dilerim ekimin ortalarındayız, işlerin hafiflemiştir :) Sağlıcakla oğlum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ablam. Ekimin sonunda bitecek dediler ama patronun gözü doymuyor kasımın ilk haftasına ya da ikinci haftasına kadarda uzatabilir. Aslında olsun istiyorum ya :) Çalışmak güzeldir.. :)

   Sil
 5. Eskisi gibi olmazmış olur mu ki bir sokak lambasında asılı kalmış yetim cümlelerim gibi viran olmuş bir enkazın yankıları gibi solmuş bir geçmişsin geride kalan ne varsa eskisi gibi olmazmış bende öyle sanmıştım ....Sessiz kaldım Yüreğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu şiirin altına yazılabilecek en güzel yorumdu. Çok teşekkür ederim. Yureginize sağlık.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aşk Farkettirmeden Yakar.

İnsani Düşünceler

Açgözlü  insanların zirve yaptığı bir dönemden yazıyorum bu satırları.  Biraz inat ediyor ve sabrediyorum ama kırılmıyor da değilim.  Suçlar ise tavan yapmış dünyanın her köşesinde.  Köşe kapmaca oynuyorlar desem, yaptıkları o kadar masum değil. En son düşüncelerimin arasında gelir yalnız olmak. İntihar ile sınanan bedenler arasında yerimi alırım. O zaman, ölümle noktalarım yalnızlığı. Ama vazgeçecek değilim ya en sevdiklerimden. Zaten en sonunda gerçekleşmeyecek mi bu gerçek? Belki o zaman elim kolum bağlı yükselirim.

Vahşi Yaşam Belgeseli

Dünya sakin bir hayatını sürdürüyor her zamanki gibi. Göğe uzanan ağaçların arasından gelen kuş sesleri tamamlıyor sakinliği. Az ileride karnını doyurmak için aslan avını kovalıyor. Bir taraftan ciğerlerine temiz hava giriyor. Sistem çok güzel bir şekilde oturmuş.

İnsan Nasıl Bir Varlık?

Aynı Sen?

Klasik düşünceler sapağındayım. Aklımda, hep aynı sen. Gökyüzüne uzanan yalnızlar durağındayım. Yıldızlar ise çok parlak, aynı sen.
Elimde eski bir gitar. Vururum tellerine ve bir güzel dinlerim. O ses varya beni benden alan. Aynı sen.
Otobüsler gelir gider. Kimisi ise durmadan gider. Kimiside durur ben binmem. Seni beklerim öylece. Çünkü karşımda gördüğüm aynı sen.
Şiirler yazarım durmadan, yorulmadan. Sonra yırtar atarım. Sahipsiz taşları toplarım yoldan. Sahiplenirim onlara, koyarım baş ucuma.
Neyse ben uyuyorum artık. Evet, biraz erken biliyorum. Kıvrılıyorum şöyle bir köşeye. Rüyamda gördüğüm ise aynı sen...