Ana içeriğe atla

Falan Filan

Bartın
Bartın, Kemer KöprüFalan filan cinayetlerde kıdemli suçlular.
Ama hala bizimkiler birbirini suçlar.
Yaşamak, böyledir işte ufacık nesneler.
Elektrik ve teknoloji, hayatlardan kesitler.

Sancılar, sancılar...
O müthiş sancılar.
Ciğerlerden tırmanır beyne vururlar.

Korkudan; ey insan, insanlıktan çıkar.
Yalnızlığın kapısını aralayan insana göz kırpar.
Kaçarlar insanlar, gerçekle yüzleşirler.
Cinayetlerde isimler baş harflerle anılırlar.

Biri var orada; açıkta, denizde...
Gemilerde, sahilde güneşlenir dururlar.
Biri var orada; açıkta, meydanda...
Namludan çıkan ateşler, kalpleri parçalar.
Biri var orada; önümde bir yerde.
Sancılar içinde yerlerde yatar.
Biri var, hep biri var ya da birileri var.
Yardım ve yataklıktan on yıl yatan var.
Falan filan cinayetlerde, hep tartışmalar var.

Yorumlar

 1. Velhasıl herkes farklı bir hayat yaşar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazıları istediği hayatı yaşar bazıları ise kabul ettirilen hayatı. Şahsen ben bana verilen hayatı yaşıyorum. Bazı noktaları değiştirmek gerekir ama genel olarak iyi.. :)

   Sil
 2. Her birinin çeşit çeşit halleri, çıkmazları var. Bence sende empati çok gelişmiş Uğur :)Çaresi yok. Empati sahipleri mutlu olmazlar. Ben mesela :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu şekilde düşündüğünüz için teşekkür ederim. Sandığınız gibi değil ne yazık ki. :/ Keşke dediğiniz gibi olsa ama yine de çok sevmeme rağmen üzdüğüm insanlar var. Yapım gereği biraz sinirliyim ve sinirli halim çekilmez oluyor. Bazen bu durumu içimde tutabiliyorum saklayabiliyorum kendime. Bazen ise olmayacak laflar söyleniyor ki ağzımdan çıkarken pişmanlığımı tahmin edemezsiniz. :/

   Sil
 3. Ne kadar güzel anlatmışsın Uğur falan filan cinayetleri söyleyecek söz bırakmamışsın. Kalemine, yüreğine sağlık. Fotoğrafta çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Fotoğraf ise buzdağının görünen kısmı. Birde o kareye sığmayan bir manzara var ki. Bakmaya doyulmaz. Hele ki canlı canlı.. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Aşk Farkettirmeden Yakar.

İnsani Düşünceler

Açgözlü  insanların zirve yaptığı bir dönemden yazıyorum bu satırları.  Biraz inat ediyor ve sabrediyorum ama kırılmıyor da değilim.  Suçlar ise tavan yapmış dünyanın her köşesinde.  Köşe kapmaca oynuyorlar desem, yaptıkları o kadar masum değil. En son düşüncelerimin arasında gelir yalnız olmak. İntihar ile sınanan bedenler arasında yerimi alırım. O zaman, ölümle noktalarım yalnızlığı. Ama vazgeçecek değilim ya en sevdiklerimden. Zaten en sonunda gerçekleşmeyecek mi bu gerçek? Belki o zaman elim kolum bağlı yükselirim.

Vahşi Yaşam Belgeseli

Dünya sakin bir hayatını sürdürüyor her zamanki gibi. Göğe uzanan ağaçların arasından gelen kuş sesleri tamamlıyor sakinliği. Az ileride karnını doyurmak için aslan avını kovalıyor. Bir taraftan ciğerlerine temiz hava giriyor. Sistem çok güzel bir şekilde oturmuş.

İnsan Nasıl Bir Varlık?

Aynı Sen?

Klasik düşünceler sapağındayım. Aklımda, hep aynı sen. Gökyüzüne uzanan yalnızlar durağındayım. Yıldızlar ise çok parlak, aynı sen.
Elimde eski bir gitar. Vururum tellerine ve bir güzel dinlerim. O ses varya beni benden alan. Aynı sen.
Otobüsler gelir gider. Kimisi ise durmadan gider. Kimiside durur ben binmem. Seni beklerim öylece. Çünkü karşımda gördüğüm aynı sen.
Şiirler yazarım durmadan, yorulmadan. Sonra yırtar atarım. Sahipsiz taşları toplarım yoldan. Sahiplenirim onlara, koyarım baş ucuma.
Neyse ben uyuyorum artık. Evet, biraz erken biliyorum. Kıvrılıyorum şöyle bir köşeye. Rüyamda gördüğüm ise aynı sen...